Kobieta XL – wstyd czy codzienność?

lut 8, 2022 | Życie | 0 komentarzy

Czy posiadanie rozmiaru XL to powód do wstydu? A może jednak nie ma czym się przejmować i warto w końcu zaakceptować swój wygląd? Odpowiadamy!

Kobieta XL – jakie jest powszechne przekonanie?

Niestety panuje powszechne przekonanie, że najpiękniejsze kobiety to te, które wpisują się w pewne schematy. Atrakcyjna kobieta jest wysoka, ma szczupłą sylwetkę i piękne nogi. Jeśli zatem nie pasujemy do tego kanonu piękna, to często mamy przez to kompleksy, czy zaniżoną samoocenę. Zatem można stwierdzić, że posiadanie większego rozmiaru to powód do wstydu. Czy aby na pewno?

Oczywiście, że nie! Piękno niejedno ma imię, a posiadanie rozmiary XL nie sprawi, że będziemy w czymś gorsze od tej, która nosi XS, czy S. W niektórych przypadkach nawet możemy być o wiele szczęśliwsze, bo nie zawsze osiągnięcie idealnych proporcji przychodzi tym kobietom łatwo. Czasami w grę wchodzi wiele godzin na siłowni, restrykcyjne diety i brak czasu na przyjemności. Dlatego nie warto się wstydzić, bo nie ma czego. Za to konieczna jest akceptacja siebie, swojego wyglądu.

Kobieta XL – Jak uniknąć wstydu?

Jeśli chcemy uniknąć wstydu, czy niskiej samooceny, to trzeba pokochać nadbagaż kilogramów, zwłaszcza jeśli nam nie przeszkadza. Jeśli zatem kochamy swoje ciało, czujemy się dobrze i nasi bliscy również nas akceptują, to czy mamy powody do narzekań? Oczywiście, że nie! To nasza codzienność i nie ma sensu tracić życia na wstyd, zwłaszcza że nic złego nie robimy.

Poza tym warto też pamiętać, że kobieta XL puszysta również może wyglądać atrakcyjnie a kluczem do sukcesu będzie odpowiedni wybór ubrań, dodatków, czy nawet fryzura i make up. Na rynku nie brakuje sklepów, które dostarczą nam fajne ubrania i to w bardzo szerokim wyborze.

Czekają na nas sukienki w wielu różnych modnych wzorach, spodnie, garnitury, czy nawet spódnice i spodnie. Do tego szeroki wybór sweterków, bluzek, bluzeczek, czy koszul. Nawet z wyborem odpowiednich okryć wierzchnich nie będzie trudności, więc warto rozejrzeć się za czymś dla siebie, a wszystkie obawy znikną i zapomnimy o wstydzie.

Poznaj nowy kosmetyk naturalny w walce z przetłuszczająca się cerą! Link>>

Pozostałe