Stojaki na wino – idealna dekoracja nie tylko salonu

lut 28, 2023 | Promocje i zniżki, Sklepy | 0 komentarzy

Najbardziej szlachetne gatunki wina leżakują przez wiele lat zanim trafią na stoły koneserów. W tym czasie odpoczywają one na stojakach, których zadaniem jest minimalizowanie drgań oraz utrzymywanie pozycji butelki optymalnej dla pozycji leżącej. Stojaki na wino sprawdzą się nie tylko w wielohektarowej winiarni. Z powodzeniem mogą być doskonałą dekoracją domowych salonów, ale nie tylko. 

Stojak na wino – stojący czy wiszący?

Stojaki na wino mogą przybierać różne fantazyjne kształty, które wpisują się w każdy wystrój pomieszczenia. Najchętniej wybieranym miejscem na ich postawienie jest salon. Doskonale sprawdzą się one jednak również jako dekoracja kuchni bądź jadalni. Stojak na wino może pełnić funkcję dekoracyjną w każdym pomieszczeniu, bez względu na to, jakim metrażem dysponujemy. Na rynku znajdziemy wiele propozycji stojaków. Mniejsze, wiszące modele to doskonały wybór do pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca. Będzie on symbolicznym uzupełnieniem całości, a jednocześnie spełni rolę półki. Większe, stojące propozycje to odpowiedź na potrzeby koneserów win. Tego typu rozwiązanie cudownie zaprezentuje się w przestrzennym salonie czy dużej jadalni, wypełnione różnorodnością napojów. Stojak ze zdjęcia znajdziecie tutaj: https://dekoracjepremium.pl/wszystkie-produkty-/1261-stojak-na-wino-drewno-na-13-butelek.html

Do wnętrz surowych i rustykalnych

Z jakiego materiału powinien być wykonany stojak na wino? Nie ma to żadnego znaczenia! Najczęściej jednak wybierane są modele drewniane, które doskonale wkomponują się zarówno w surowe, jak i romantyczne czy rustykalne wnętrza. Dopasują się one też do wnętrz industrialnych oraz nowoczesnych, przełamując panujący w nich minimalizm. Stojaki na wino mogą przybierać formę oddzielnego mebla bądź uzupełniać puste blaty kuchenne czy szafki w salonie. O czym należy pamiętać wybierając odpowiednie miejsce na stojak? Najważniejsza będzie temperatura. Stojaki nie powinny być umieszczane w pobliżu lodówek czy okien, które są otwarte zimą. Niska temperatura skutecznie zniszczy bowiem każde wino.

Metalowy stojak na wino

Chcąc postawić na nieco bardziej oryginalny wybór, z powodzeniem można wybrać stojak metalowy. Stojaki wykonane z metalu przybierają niezwykle ciekawe formy. Sprawdzą się one jako przełamanie klasycznego klimatu panującego w domu oraz doskonale uzupełnią surowy design w kuchniach industrialnych. Stanowią one efektywną dekorację, która wzbogaci wystrój salonów, kuchni, jadalni, a także przedpokojów. Konstrukcje metalowe, tak jak i drewniane, występują w formie stojaka bądź półki naściennej. Wybierając tego typu stojak, warto zwrócić uwagę na jego montaż. Ze względu na to, że są one ciężkie, każdy model powinien móc być przymocowany do ściany, co zapobiegnie ewentualnym upadkom.

 

 

Pozostałe