Salon Loft – wybierz najlepsze meble w 2023

cze 2, 2023 | Promocje i zniżki, Moda | 0 komentarzy

Atrakcyjna aranżacja mieszkania sprawia, że znacznie przyjemniej się w nim przebywa. Dodatkowo praktycznie każdy pragnie otrzymać wiele komplementów od gości. Te aspekty są niezwykle istotne, dlatego warto przyłożyć się do urządzania konkretnych pomieszczeń. Wyjątkową popularnością cieszy się zwłaszcza styl loft, ponieważ cechuje się nie tylko świetną prezencją, ale również wyraźnym naciskiem na funkcjonalność. Jakie konkretnie elementy wystroju pozwolą wobec tego uzyskać najbardziej pożądany efekt?

Cechy charakterystyczne stylu industrialnego

Salon urządzony w stylu loftowym musi być przede wszystkim funkcjonalny oraz zapewniać komfortową przestrzeń do poruszania się i odpoczywania. Charakteryzują go głównie następujące cechy:

  • stosowanie praktycznych rozwiązań,
  • widoczne elementy konstrukcyjne,
  • minimalizm,
  • akcenty vintage i retro,
  • industrialne oświetlenie, np. lampy przemysłowe,
  • wykorzystywanie drewna, metalu, kamienia i cegieł,
  • ograniczenie ilości elementów dekoracyjnych,
  • uniwersalna kolorystyka (czerń, grafit, szarość, biel),
  • ergonomiczne meble.

Tego typu aranżacja z pewnością zachwyci miłośników prostych rozwiązań, a także osoby, które pragną posiadać nowocześnie urządzone mieszkanie. Styl loftowy cieszy się współcześnie ogromną popularnością, zwłaszcza w takich miastach jak: Warszawa, Błonie, czy też Grodzisk Mazowiecki.

Idealne meble do salonu w stylu loftowym

Meble stanowią kluczowy element każdej aranżacji, niezależnie od jej stylu. Z tego powodu powinny zostać starannie dobrane. Spójność wszystkich składowych gwarantuje bowiem, że całość będzie się prezentować w atrakcyjny, a zarazem pożądany sposób.

Klasyczny składnik wyposażenia

Jednym z popularnych mebli, które standardowo pojawiają się w większości salonów, jest stolik kawowy. Umożliwia bowiem wygodne zjedzenie posiłku, a także odłożenie telefonu, książki, czy też kluczy. Model utrzymany w stylu industrialnym powinien zostać wykonany z wytrzymałych, odpornych na rozmaite uszkodzenia materiałów, takich jak chociażby drewno i stal. Sprawi to, że będzie się można nim cieszyć przez bardzo długi czas. Surowy wygląd stolika dodatkowo podkreśli unikalny charakter aranżacji, więc warto decydować się na egzemplarze o klasycznych, geometrycznych kształtach, pozbawione nadmiaru elementów ozdobnych.

Meble jako elementy dekoracyjne

Warto również umieścić w salonie dębowe regały. Dzięki nim uzyska się doskonałe miejsce na układanie książek, dziecięcych zabawek, dokumentów, czy też innych potrzebnych przedmiotów. Zdecydowanie ułatwią one utrzymanie porządku w mieszkaniu, ponieważ usprawnią segregowanie niewielkich rzeczy. Ponadto ich minimalistyczny wygląd znacząco przyciąga do siebie uwagę i jednocześnie perfekcyjnie wpisuje się w charakterystykę stylu loftowego.

Dębowe regały z pewnością wzbogacą aranżację, pełniąc funkcję nie tylko bardzo praktycznego mebla, ale również atrakcyjnego elementu ozdobnego. Wyjątkowo stylowo prezentują się zwłaszcza wtedy, kiedy zapełnione zostaną starymi książkami, przywodząc na myśl antykwariat albo bibliotekę. Tego typu rozwiązanie sprawi, że całe pomieszczenie nabierze unikalnego, niepowtarzalnego charakteru, a także zapadnie w pamięć gościom.

Ułatwienie w utrzymywaniu porządku

Jeżeli w domu znajduje się kominek, to przeważnie jest usytuowany w salonie. W takim wypadku doskonałym pomysłem będzie zdecydowanie się na minimalistyczny stojak na drewno, który umożliwi utrzymanie porządku w pomieszczeniu i znacząco skróci czas sprzątania. Model wykonany z wytrzymałych, stalowych profili z pewnością zagwarantuje wieloletnie użytkowanie, a malowanie proszkowe dodatkowo poprawi wygląd tego wyjątkowo użytecznego mebla. Konstrukcja powinna cechować się prostotą oraz ergonomicznością, co skutkuje komfortowym użytkowaniem oraz pozwala zaoszczędzić nieco miejsca w pomieszczeniu.

Pozostałe